Start

XII Memoriał im. Józefa Zybera i Jarosława Sobierajskiego, zorganizowany przez działaczy SGLK wraz z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gostyniu zgromadził kolejny już raz rekordową liczbę uczestników. W sześciu kategoriach wiekowych rywalizowało 159 zawodników i zawodniczek.Do Gostynia na memoriał po raz pierwszy zawitali zawodnicy z Brzeska a także swój debiut w oficjalnych zawodach kręglarskich zaliczył młodzieżowiec reprezentujący barwy SGK Gostyń.Ponadto w turnieju wystąpili zawodnicy i zawodniczki reprezentujące barwy Wejherowa,Tucholi,Poznania,Tarnowa Podgórnego,Wronek,Pleszewa,Leszna,Tomaszowa Mazowieckiego,Sierakowa a także ekipa kręglarzy z Czeskiego Nachodu.

Więcej…

 

Niestety, z I Ligi wycofały się kolejne drużyny, dlatego konieczne było wprowadzenie dalszych zmian w systemie rozgrywek dla tej ligi. Nie gramy pojedynków lecz każdy turniej punktowany jest tak jak widać w tabeli wyników po pierwszej kolejce. W tej kolejce punktacja może ulec zmianie gdy dograją 3 drużyny które nie mogły zagrać tydzień temu. Częściowo zmienione zostały również godziny rozgrywek. Znak w rozpisce // oznacza, że drużyny grają obok siebie ale nie pojedynek.  Więcej informacji w zakładce Wyniki GLK.

 

W weekend 15-16 czerwca odbyły się w Brzesku otwarte Mistrzostwa Polski w grze do pełnych. Mistrzostwa Polski w grze do pełnych to od dwóch lat nowy „twór”, który zastąpił dawne Mistrzostw Polski Amatorów. W zawodach tych mogą występować wszyscy chętni, z małym wyjątkiem. Z gry wyłączeni są najlepsi zawodnicy wg Rankingu PZK (24 mężczyzn i 12 kobiet).Zawody w Brzesku zgromadziły na stracie prawie setkę uczestników i uczestniczek w tym jak zwykle liczną grupę zawodników z Gostynia.W sumie Gostyń reprezentowało 15 osób broniących barwy SGLK w 1 żeńskiej i 4 męskich drużynach

Więcej…

 

W sobotę na gostyńskiej kręgielni odbył się XIX Turniej Grand Prix Stowarzyszenia Gostyńska Liga Kręglarska, w którym wzięło udział 8 kobiet i 39 mężczyzn. Najlepszy wynik w kategorii kobiet (506 kręgli)  uzyskała Janina Śleńska z Lubinia, a wśród mężczyzn najlepszy okazał się Robert Glapiak z Leszna, z wynikiem 561 kręgli. Gratulujemy!

pobierz wyniki